We wtorek 7 grudnia 2021 roku druhowie z Ołoboku i Zamościa z radością i dumą przywitali swoje nowe wozy strażackie. Uroczystość przekazania i poświęcenia samochodów ratowniczo-gaśniczych odbyła się przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieroszewicach.

Uroczystość otworzył i poprowadził Zastępca Wójta Gminy Sieroszewice Bartosz Kubica. W wydarzeniu uczestniczyli: parlamentarzyści Katarzyna Sójka, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Roman Matecki, władze gminy Sieroszewice, druhny i druhowie z OSP Ołobok i OSP Zamość oraz zaproszeni goście. Wydarzenie rozpoczęło się meldunkiem dowódcy dh Wojciecha Hełki na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim st. bryg. Jacka Wiśniewskiego. Następnie Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski podziękował zaangażowanym w przedsięwzięcie oraz przybliżył okoliczności związane z przekazaniem pojazdów. Włodarz Gminy wspólnie z Komendantem Powiatowym oficjalnie wręczyli kluczyki do samochodów prezesom i naczelnikom jednostek. Podczas uroczystości kapelan strażaków powiatu ostrowskiego ks. kanonik Piotr Kuświk poświęcił oba wozy. Dalej głos zabrali zaproszeni goście, którzy pogratulowali pojazdów i podziękowali strażakom za poświęcenie i wytrwałą służbę.

Jednostka z Zamościa po raz pierwszy w historii otrzymała wóz ratowniczy. Jest to samochód marki Jelcz, który do tej pory służył OSP Ołobok. Natomiast OSP Ołobok do akcji bojowych będzie wyjeżdżać średnim samochodem marki Star Man przekazanym z PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki staraniom władz gminy Sieroszewice oraz dobrej współpracy z Komendą PSP w Ostrowie Wielkopolskim.