Dzieci z gminy Sieroszewice odebrały dyplomy i nagrody za wykonanie pomysłowych zakładek do książek. Na konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach wpłynęło 113 prac.

 

Mimo pandemii na konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza zakładka do książki” wpłynęło 113 zakładek, z których 31 nagrodzono. Była to już piętnasta edycja konkursu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. W tegorocznym konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli i zerówek oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Zakładki oceniało jury w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach (przewodnicząca) i Dominika Kucharska, bibliotekarka filii w Wielowsi. Jurorki wybrały 31 najładniejszych prac. – Zakładki wykonane przez dzieci są bardzo pomysłowe. Najczęściej są to kolorowe prace wyklejane papierem kolorowym i innymi materiałami. Oceniając prace zwracałyśmy uwagę na to, aby były samodzielnie wykonane i funkcjonalne, by móc je włożyć do książki – powiedziała Maria Marciniak.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Marlena Klicha (Oddział Przedszkolny przy SP w Droszewie), Mateusz Siwak, Nina Szlachta (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Maria Drążkiewicz (Oddział Przedszkolny przy SP w Parczewie), Magdalena Solarczyk, Jan Wachoński (Publiczne Przedszkole w Psarach), Oliwier Banasiak, Maja Płókarz (Oddział Przedszkolny przy SP w Rososzycy), Ines Maiczak, Kinga Miedzianowska (Oddział Przedszkolny przy SP w Strzyżewie), Jan Piaskowski, Alicja Skupińska (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Norbert Muszyński (Oddział Przedszkolny przy SP w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Maja Komin, Wiktoria Krawczyk, Paweł Sodolski, Gabriela Szmaj (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Marcelin Ulichnowski (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Zuzanna Kawaler, Wiktoria Olejnik, Agata Witkowska, Patryk Zawiślański (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Kornelia Krupa, Maja Marek (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Zuzanna Miedzianowska, Oliwia Przybylak, Julia Szwejda (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Wiktor Kasprzak, Zofia Skupińska, Anna Witoń (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Nikodem Sadowski (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Ze względu na pandemię nie można było zorganizować finału konkursu. Autorzy zakładek indywidualnie odwiedzali Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach, aby odebrać dyplomy i nagrody. Laureatom gratulowała Maria Marciniak, dyrektor książnicy. Wyróżnione zakładki można oglądać na wystawie pokonkursowej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach.

 

Ewa Kotowska-Rasiak