Dzieci z gminy Sieroszewice odebrały nagrody za wykonanie pomysłowych ozdób choinkowych. Na jubileuszowy XV konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach wpłynęło 240 prac.

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Ozdoba choinkowa” odbyło się we wtorek, 17 grudnia, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach. Gośćmi spotkania byli: wójt Anatol Piaskowski i skarbnik Karolina Kałużna. Była to już piętnasta edycja konkursu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Ten konkurs corocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez te wszystkie lata dzieci przygotowały 3260 ozdób choinkowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Przy ocenie prac świątecznych jurorzy brali pod uwagę: pomysłowość, funkcjonalność i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Dominika Kucharska (bibliotekarka filii w Wielowsi) i Marlena Nowak (bibliotekarka filii w Ołoboku) wybrała 45 najładniejszych ozdób. – Ozdoby choinkowe zostały wykonane w wielu różnorodnych technikach, ale dominowały prace przestrzenne, a szczególnie kuliste. Były także bombki w kształcie bałwanków, gwiazdek, dzwonków czy aniołków. Do zrobienia ozdób dzieci wykorzystały papier kolorowy, bibułę, płatki kosmetyczne, piórka, koraliki, wełnę, sznureczki i wiele innych materiałów. Po raz pierwszy pojawiły się ozdoby z kory, drutu, papierowych foremek czy folii aluminiowej. Wszystkie bombki są kolorowe z elementami święcącymi takimi jak cekiny czy brokat – powiedziała Maria Marciniak.

Laureaci w kategorii Przedszkola i Klasy O: Piotr Kowalski, Amelia Nowak, Aleksandra Siwak (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Filip Bartnik, Marcelina Kawaler, Maria Kupaj (Publiczne Przedszkole w Psarach), Maria Dera, Weronika Wilgocka (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Zofia Karbowy, Antoni Małolepszy, Krzysztof Marszałek, Antoni Tomczak (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Lena Zawadzka (klasa O w Szkole Podstawowej w Masanowie), Fabian Robotnikowski, Ksawery Robotnikowski (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Parczewie), Oliwia Kasprzak (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Hanna Wawrzyniak (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Strzyżewie), Anna Skupin (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Paweł Sodolski (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Maria Nieruchalska (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Marcel Andrzejczak, Marcelin Ulichnowski (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Wojciech Jessa, Szymon Kałużny, Amelia Kowalczyk, Kaja Nadolska (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Wiktor Kupijaj, Adam Spławski (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Zuzanna Miedzianowska (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Martyna Lisiak, Patryk Waiss (Szkoła Podstawowa w Wielowsi),Wiktoria Jaszczyńska (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII: Patrycja Grzeszczyk (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Klaudia Klawińska, Paulina Ulichnowska, Piotr Wilgocki (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Adam Boiński, Bartosz Neumann (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Ksawery Nadolski (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Wojciech Armatys, Marwan Bakour, Natalia Lisiak, Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Aleksandra Moś, Paulina Nowak (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczył wójt Anatol Piaskowski, który na zakończenie spotkania dziękował dyrektor biblioteki za zorganizowanie konkursu, laureatom gratulował sukcesów plastycznych i złożył życzenia świąteczne.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak