Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach oraz filie biblioteczne w Ołoboku i Wielowsi zostały wyremontowane. Trwa budowa nowej siedziby filii bibliotecznej w Strzyżewie. Środki na ten cel pochodzą z budżetu gminy Sieroszewice.

We środę, 2 grudnia, wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, zastępca wójta Bartosz Kubica i dyrektor biblioteki Maria Marciniak odwiedzili biblioteki w Ołoboku i Wielowsi, aby zobaczyć jak wygląda efekt końcowy prac remontowych. Goście dotarli także do Strzyżewa, gdzie trwa budowa nowej biblioteki.

Na początku roku wyremontowana została biblioteka gminna w Sieroszewicach, gdzie położono posadzkę i odmalowano ściany. Gminna placówka otrzymała też nowe pomieszczenie, w którym znajduje się dział dla najmłodszych czytelników. Koszt remontu biblioteki głównej zamknął  się w kwocie 19.000 zł, a za wyposażenie zapłacono ok. 15.000 zł.

Obecnie zakończyły się prace remontowe w filii bibliotecznej w Wielowsi, gdzie przeprowadzono kompleksowy remont. Wielowiejska książnica wyposażona została w nowe meble. Ponadto utworzony został kącik dla dzieci, a ściany ozdobiły obrazki o tematyce czytelniczej. Koszt remontu zamknął się w kwocie ok. 26.000 zł.

Filia biblioteczna w Ołoboku przeniesiona została do budynku, w którym mieści się Muzeum Ziemi Ołobockiej. Oprócz wymiany posadzki i malowania filia wzbogaciła się w nowe meble. Koszt prac remontowych i wyposażenia to kwota 34.000 zł.

Do połowy grudnia br. wykonany będzie kolejny etap budowy filii w Strzyżewie. W tym etapie zaplanowane jest założenie centralnego ogrzewania oraz prace wykończeniowe. Całkowity koszt tych prac to kwota ponad 340.000 zł.

Budowa i remonty biblioteki głównej oraz filii finansowane są z dotacji celowych i dotacji podmiotowych Gminy Sieroszewice.

Ewa Kotowska-Rasiak