Dzieci z gminy Sieroszewice zostały nagrodzone za wykonanie kolorowych zakładek do książek. Na konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach wpłynęło 198 prac.

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza zakładka do książki” i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 23 maja, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Zaproszonego gościa wójta Anatola Piaskowskiego powitała dyrektor książnicy Maria Marciniak, która jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu. Do udziału w konkursie na wykonanie zakładki zaproszono przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: zgodność z regulaminem, wyraz artystyczny, estetykę, pomysłowość i samodzielność wykonania pracy. Komisja w składzie Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach) i Arleta Walczak wybrała 38 najładniejszych zakładek. Były one oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Aleksandra Szymik (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Agata Gierz (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Parczewie), Michalina Nowicka, Natan Urban (Publiczne Przedszkole w Psarach), Anna Mertka, Miłosz Mierzyński (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Michał Staniszewski (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach), Miłosz Szwejda (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Strzyżewie), Kinga Gierz, Szymon Strzelczyk (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Zuzanna Fibik, Lena Radkowska, Blanka Szmaj (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Norbert Muszyński (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Kacper Ciesiółka, Mateusz Wojtysiak (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Zofia Gołdyn, Amelia Nieruchalska (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Nela Kostanowicz, Zuzanna Marek (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Zuzanna Kawaler, Maja Płókarz (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Filip Bartczak, Maria Kupaj, Kacper Szydlak (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Eliza Czubak (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Magda Ilska, Alicja Skupińska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Marcelina Stach (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII: Amelia Banasiak, Weronika Śniatała         (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Hubert Chwiłkowski, Lena Fornalczyk (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Karolina Kawaler, Daniel Miśko, Wiktoria Szmaj (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Zuzanna Jaszczyńska, Radosław Owczarek (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczyli wójt Anatol Piaskowski i dyrektor biblioteki Maria Marciniak.

W swoim wystąpieniu włodarz gminy Sieroszewice zachęcał najmłodszych czytelników do wizyt w bibliotece, wypożyczania książek i czytania.

Nagrodzone zakładki można oglądać przez dwa tygodnie na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak