W piątek, 14 kwietnia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji otrzymania jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, w którym udział wzięli Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, Sekretarz Mirosława Busza, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieroszewicach Emilia Szyszka oraz zaproszeni rodzice wraz ze swoimi pociechami.

Podczas uroczystości zostały wręczone listy gratulacyjne, róże oraz pamiątkowe śliniaczki „Jestem z gminy Sieroszewice”. W ten sposób samorząd pragnie uczcić wyjątkowy moment narodzin nowych mieszkańców gminy Sieroszewice, a rodzicom  pogratulować i życzyć wielu sił oraz wytrwałości w wychowaniu młodego człowieka.

Dzieci to nasze największe bogactwo. Idea wspierania rodzin jest dla gminy bardzo ważna, w związku z czym, od 1 stycznia 2020 roku na wniosek Wójta Gminy Sieroszewice jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka w wysokości 500,00 zł przysługuje każdej rodzinie, bez względu na dochód. Od początku lipca 2022 roku do końca stycznia 2023, tzw. „becikowe” otrzymało 61 dzieci: 29 dziewczynek i 32 chłopców.