Dzieci i dorośli z gminy Sieroszewice, którzy w 2022 roku przeczytali najwięcej książek odebrali dyplomy i nagrody.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach podsumowano Konkurs na Czytelnika Roku 2022. Konkurs pt. „Oczytany małolat” jest adresowany do najmłodszych czytelników. Jury w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Klaudia Stawska-Hałupnik, bibliotekarka filii w Ołoboku, Justyna Sprutta, bibliotekarka filii w Strzyżewie i Dominika Kucharska, bibliotekarka filii w Wielowsi po przeliczeniu liczby wypożyczonych książek wyłoniło Czytelników Roku 2022 we wszystkich bibliotekach gminy Sieroszewice.

Najlepszymi czytelniczkami okazały się: Liliana Orzechowska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Weronika Lis z biblioteki w Ołoboku, Aleksandra Banaś z biblioteki w Strzyżewie, Magdalena Ilska z biblioteki w Wielowsi.

Najlepszych czytelników dorosłych wyłoniono podczas XVIII edycji Powiatowego Konkursu „Czytelnik Roku 2022” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Z gminy Sieroszewice najwięcej książek przeczytały: Bogumiła Wnuk, czytelniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Maria Kasprzyk, czytelniczka filii w Ołoboku, Maria Szymańska, czytelniczka filii w Wielowsi i Dominika Piaskowska, czytelniczka filii w Strzyżewie.

Zarówno najmłodsze jak i dorosłe czytelniczki odebrały dyplomy i książki z rąk wójta gminy Sieroszewice Anatola Piaskowskiego, zastępcy wójta Bartosza Kubicy, sekretarz Mirosławy Busza oraz dyrektor biblioteki Marii Marciniak.

Włodarz gminy Sieroszewice gratulował czytelniczkom i zachęcał do dalszego odwiedzania bibliotek i sięgania po książki. Z kolei w imieniu nagrodzonych czytelniczek podziękowała Maria Szymańska, która podkreślała, że książka jest najlepszym przyjacielem.

 

Ewa Kotowska-Rasiak