Kolorowe prace, wśród których przeważały kartki z serduszkami, nadesłano na konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów szkół podstawowych. Była to już piętnasta edycja konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą i organizatorem jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Mimo pandemii na konkurs wpłynęły 84 walentynki. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: samodzielność, wyraz artystyczny, pomysłowość i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach) i Dominika Kucharska (bibliotekarki filii bibliotecznej w Wielowsi ) wybrała 24 najładniejsze kartki. – Kartki są kolorowe, dominuje kolor czerwony i oczywiście serduszka. Ale są też walentynki z kotkami czy motylkami. Do tworzenia walentynek dzieci oprócz papieru użyły kredek, bibuły, materiału, słomy, koralików, piórek, guzików i brokatu – mówi Maria Marciniak, przewodnicząca jury.

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III to: Eryk Ciećka, Angel Ivanov, Oskar Plewa, Wiktoria Śniatała (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Lena Fornalczyk, Zofia Karbowy (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Michał Bartoszek, Karolina Kawaler, Zuzanna Kawaler, Bartosz Płókarz, Nadia Walczak, Lena Woźniczak (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Kornelia Krupa, Maja Marek (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Dominika Stagraczyńska, Hanna Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Zofia Skupińska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII to: Weronika Śniatała (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Weronika Biała, Patryk Biały (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Nikola Klawińska, Natalia Kwiatek (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Szymon Marek (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi).

Ze względu na pandemię nie można było zorganizować finału jak zwykle to bywało. We wtorek, 23 lutego, autorzy laurek indywidualnie odwiedzali Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach, aby odebrać dyplomy i nagrody ufundowane przez sieroszewicką książnicę. Laureatom gratulowała Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.

Wyróżnione kartki walentynkowe można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.

Ewa Kotowska-Rasiak