W niedzielę, 15 września 2019 roku, w Westrzy odbył się  Międzywiejski Turniej, w którym wzięły udział drużyny z Westrzy, Parczewa i Strzyżewa. Gości i zawodników powitał Radny Gminy Sieroszewice Wojciech Andrzejewski, który poprowadził imprezę. Wśród kibiców obecny był Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski a także sołtys wsi Westrza Mariola Karolak, sołtys wsi Strzyżew Bernadeta Biała i sołtys wsi Parczew Eugeniusz Szymankiewicz, którzy dopingowali swoje sołectwa.   Drużyny rywalizowały w 10 konkurencjach takich jak: bieg narciarski, slalom z jajkiem, slalom z oponami, wyścig po skrzynkach, skakanie przez skakankę, strącanie wężem strażackim butelek z wodą, przechodzenie przez oponę, wyścig taczek, rzut do celu i skoki w workach.  Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników, którym czas umilił klaun Czesio. Po zaciętej rywalizacji w tegorocznym turnieju zwyciężyła drużyna z Westrzy, drugie miejsce zajęła reprezentacja z Parczewa a trzecie drużyna ze Strzyżewa. Turniej został dofinansowany ze środków Gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na 2019 rok.

Opracowała: Marzena Sztukowska