Najlepsze czytelniczki z gminy Sieroszewice odebrały dyplomy i medale z rąk dyrektor sieroszewickiej książnicy Marii Marciniak.

XVI edycja Powiatowego Konkursu „Czytelnik Roku 2020” organizowana przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich odbyła się w tym roku w innej formie ze względu na pandemię koronawirusa.

Z gminy Sieroszewice najwięcej książek przeczytały: Joanna Szala, czytelniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Maria Ciapierzyńska, czytelniczka filii w Ołoboku, Maria Szymańska, czytelniczka filii w Wielowsi i Katarzyna Wilgocka, czytelniczka filii w Strzyżewie. Czytelniczki odebrały dyplomy i medale w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. – Serdecznie gratuluję moim czytelniczkom, które czytają bardzo dużo książek. Liczba woluminów wypożyczana przez te panie jest imponująca – powiedziała Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.

Panie podkreślały, że bardzo lubią czytać książki. – Najbardziej lubię czytać kryminały. Polubiłam naszych polskich pisarzy dzięki pani Marii, która zawsze służy mi pomocą i coś ciekawego dla mnie znajdzie. Ja lubię czytać, więc czas zawsze muszę znaleźć, a w pandemii było go trochę więcej – stwierdziła Joanna Szala.

Pani Maria Szymańska zaznaczyła, że zamiłowanie do czytania wyniosła z domu rodzinnego. – Ojciec wieczorem siadał przy stole i czytał nam, a było nas pięcioro rodzeństwa. Teraz po wielu latach doszłam do tego, że czytał „Potop”, a my musieliśmy słuchać. Moje dzieci też czytają bardzo dużo. Nie lubię korzystać z czytników, ja muszę mieć książkę w ręce. Przede wszystkim uwielbiam książki historyczne. Poszukuję też w książkach sentencje, wypisuję, a niektóre wykorzystuję do życzeń – powiedziała czytelniczka filii w Wielowsi.

– Pamiętam, że w liceum przeczytałam wszystkie lektury. Lubiłam czytać także podczas podróży w pociągu. Lubię kryminały, także te z humorem. Ponadto czytam książki obyczajowe. Wolę polskich autorów, bo łatwiej zapamiętuje się bohaterów – zaznaczyła Maria Ciapierzyńska.

 

Ewa Kotowska-Rasiak