W piątek 4 grudnia 2020 r. miała miejsce uroczystość wręczenia Laurów Kultury 2020 Starosty Ostrowskiego. Ze względu na obecną sytuację 10. edycja Laurów Kultury  odbyła się  bez organizowania uroczystej gali. W związku z tym wręczenie statuetek oraz gratulacje starosty miały miejsce w sali konferencyjnej starostwa. 

Za profesjonalizm oraz konsekwencję w rozwijaniu talentu wokalnego Laur Kultury 2020 Starosty Ostrowskiego w kategorii „Młode Talenty” otrzymała mieszkanka Parczewa Wiktoria Prajzner.

– ”Nie spodziewałam się, że zostanie przyznana mi ta nagroda. To dla mnie wielka niespodzianka. Każda taka nagroda jest czymś niezwykłym i docenieniem pracy artystycznej. Jest to motywacja do dalszej pracy i chciałabym dalej coś w tym kierunku robić. Mam nadzieję, że jeszcze państwa zaskoczę. Ale zobaczymy, co będzie w przyszłości. Co jest mi pisane” – powiedziała po odbiorze nagrody Wiktoria Prajzner.

Wiktorię do Lauru Kultury 2020 Starosty Ostrowskiego nominował Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski. Laureatka od wielu lat bierze udział w uroczystościach organizowanych na terenie  Gminy Sieroszewice oraz licznych konkursach i festiwalach zarówno tych ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Podczas występów potrafi tworzyć szczególny artystyczny przekaz. Najmłodsza w gronie tegorocznych nagrodzonych Laurem Kultury nieustannie rozwija swój warsztat wokalny.