W niedzielę odbyło się spotkanie promocyjne drugiej części „Księgi Smaków Powiatu Ostrowskiego”, której inicjatorem był Starosta Ostrowski Paweł Rajski. Po sukcesie części pierwszej, która została wydana trzy lata temu i zawierała 300 oryginalnych przepisów przyszedł czas na drugie wydanie.

Starosta Ostrowski w swym wystąpieniu dziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do wydania kolejnej części oraz tym, którzy licznie przybyli na promocję książki.

W uroczystościach wziął udział Wójt Gminy Anatol Piaskowski wraz z Zastępcą Bartoszem Kubicą. W projekt zaangażowało się 5 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy: KGW Rososzyca, Sieroszewice, Westrza, Strzyżew oraz Parczew.

Nowa publikacja zawiera 440 przepisów na pyszne dania, przekąski, desery, pieczywa czy przetwory. Całość opatrzono wyjątkowymi zdjęciami potraw, gospodyń oraz osób uczestniczących w projekcie. Pierwsze egzemplarze trafiły już do Kół Gospodyń Wiejskich, których przepisy znalazły się w nowym przewodniku po kulinarnych smakołykach naszego powiatu.