Na czytelników czekają nowości. Zapraszamy do książnicy po swoje ulubione książki.

Zapraszam czytelników do odwiedzin naszej biblioteki i wypożyczania nowych książek. Od początku roku zakupiliśmy ok. 230 woluminów za kwotę 5500 zł. Z tej puli nowości na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zakupiliśmy książki, które są pojedynczymi tytułami, ale także nabyliśmy kolejne tomy lub części książek, które są już w zbiorach naszych placówek.

Dla osób dorosłych polecamy kolejne części Roberta Małeckiego „Wada” i „Zadra”. Z tomowych kontynuowaliśmy książki Jacka Galińskiego z rodzaju komedii kryminalnych. Dokupiliśmy również kolejne pozycje autorstwa Maxa Czornyja „Klątwa” i „Grób” oraz Remigiusza Mroza „Ekstradycja”. Dla miłośników literatury obyczajowej polecam czwarty tom książki z serii „Jagodowa miłość” Natalii Sońskiej oraz „Arabski książę”, którego autorem jest Tanya Valko. Z pozostałych tytułów polecam „80 gramów” Jolanty Bartoś, „Oddaj albo giń” Olgi Rudnickiej, „O krok za daleko” Harlana Cobena, „Zemsta cesarza” Clive Cusslera, „Zamrożona” Nataszy Socha, „Serce z kamienia” Katarzyny Misiołek.

Dla młodzieży polecamy m.in. „I co ona ma zrobić?” (autor Holly Bourne), „Prawie zupełnie nikt” (William Sutcliffe), „Gabriel” (Jennifer L. Armentrout).

Dla dzieci polecamy kolejne przygody „Tupcio Chrupcio” w książce „Przedszkolak na medal” oraz następną część „Zezia, miłość i bunt na statku”, a także książkę popularnonaukową „Wszystko o emocjach”. Z serii „Opowiastki dla dzieci” – „Przyjaźń”, „Szczęście” oraz książki z serii „Pucio na wakacjach”. Zakupiliśmy także książki z serii „Książkożercy” dla trzech poziomów: A – dla książkogryzaków, B- dla książkołasuchów”, C – dla książkożerców. W sumie mamy już ok. 20 książek z tej serii.

Z książek popularnonaukowych polecamy wydaną w 2019 roku książkę „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” francuskiej alpinistki Elisabeth Revol i pozycję „O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz. Prawdziwa historia” – autor Jeremy Dronfield.


Zapraszam serdecznie do naszych bibliotek.


Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach