W ramach akcji „Koszyk książek dla seniorów” dyrektor biblioteki Maria Marciniak, po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami, udała się z wizytą do Dziennego Domu Senior + w Latowicach, gdzie zaprezentowała kolejną porcję książek.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach spotkała się z seniorami w czwartek, 20 maja. Podczas spotkania pani Maria przedstawiła paniom i panom kilka książek na najbliższy miesiąc oraz przeczytała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Rodzicom” w związku z ogłoszonym Rokiem Baczyńskiego z okazji 100. rocznicy urodzin poety oraz fragment książki Barbary Wachowicz pt. „Matki wielkich Polaków”, rozdział „Matka rozstrzelanego brylantu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Stefania z Zieleńczyków Baczyńska 1889-1953”.

W prezentowanej ofercie znalazły się takie pozycje jak: biografia Krzysztofa Krawczyka pt. „Życie jak wino”, czy poradniki jak: „Smak miłości” Agnieszki Maciąg, „Lekcja Stylu dla mężczyzn” Jolanty Kwaśniewskiej, „Piękny ogród, balkon i taras” Mai Popielarskiej, „Udane przyjęcia” Ewy Aszkiewicz. Pani Maria zachęcała do sięgania po powieści: „Błękitna krew” Magdaleny Samozwaniec, „Cień matki i Dobry ojciec” Diane Chamberlain. Przedstawiła też tomik poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i zbór wierszy „Do matki”. W spotkaniu uczestniczyła Anna Jędrzak, koordynator Dziennego Domu Senior + w Latowicach.

Ewa Kotowska-Rasiak