W Ministerstwie Cyfryzacji trwają ostatnie przygotowania do wdrożenia procesu tzw. e-dowodu, który jest wielofunkcyjnym dokumentem z warstwą elektroniczną. Ma on być bezpiecznym narzędziem do komunikacji obywatela z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.  Możliwość ubiegania się o nowy e-dowód osobisty będzie od dnia 4 marca 2019 r. Żeby zaplanowane na 4 marca 2019 r. wdrożenie dowodów z warstwą elektroniczną mogło nastąpić, muszą odbyć się prace serwisowe w Rejestrze Dowodów Osobistych.

W związku z powyższym Urząd Gminy Sieroszewice informuje mieszkańców, że:

  • piątek1 marca 2019 r. od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna. Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane w urzędzie tylko do godz. 11.30. Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będzie możliwości ani złożenia wniosku, ani załatwienia innych spraw dotyczących dowodu osobistego, np. nie będzie można odebrać gotowego już dokumentu.
  • od środy 27 lutego 2019 r. czasowo wyłączona zostanie możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty (za pomocą E-PUAP). Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca 2019 r. Chodzi o to, by wszystkie wnioski elektroniczne, które zostaną złożone mogły zostać obsłużone w terminie do 1 marca.

Składając wniosek – należy pamiętać, aby go prawidłowo uzupełnić. Przede wszystkim sprawdzić, jakie warunki powinno spełniać zdjęcie do dowodu.

WAŻNE! Jeśli zdjęcie będzie nieprawidłowe, urząd wezwie wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku (dostarczenia nowego zdjęcia). Wnioskodawca otrzyma wówczas wiadomość na swoją skrzynkę na ePUAP lub na swoją prywatną skrzynkę e-mail.

WAŻNE – jeśli Twój dowód osobisty jest nadal ważny – nie trzeba go wymieniać.

ULOTKA – Co to jest E-DOWÓD? – pdf.