Dzieci z gminy Sieroszewice zostały nagrodzone za wykonanie pomysłowych kartek wielkanocnych. Na konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach wpłynęło 151 prac.

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Kartka wielkanocna” i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 12 kwietnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Zaproszonego gościa wójta Anatola Piaskowskiego powitała dyrektor książnicy Maria Marciniak, która jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu. Do udziału w konkursie na wykonanie kartki wielkanocnej zaproszono przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: zgodność z regulaminem, wyraz artystyczny, estetykę, pomysłowość i samodzielność wykonania pracy. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach) i Dominika Kucharska (bibliotekarka) wybrała 37 najładniejszych kartek. Były one oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Oliwier Jeziorny (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Tomasz Banasiak, Krzysztof Komin, Oliwia Michalczak (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Masanowie), Maja Rachwał (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Ołoboku), Bartłomiej Sznayder (zerówka w Szkole Podstawowej w Parczewie), Marcelina Kawaler (Publiczne Przedszkole w Psarach), Marcelina Kowalska, Magdalena Olejnik (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Agata Sobczak (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach), Nikodem Kasprzak, Antoni Małolepszy (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Patryk Zatylny (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Wojciech Sapkota, Wiktoria Śniatała, Agnieszka Urban (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Adam Dachowski (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Laura Idziorek, Zuzanna Marek (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Malwina Bartczak, Maja Płókarz, Wojciech Różański, Oliwia Walczak (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Agata Marek, Marcel Sobczak (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Wiktor Kasprzak, Zofia Skupińska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Lena Przybyłek, Stanisław Weber (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII: Miłosz Bąk, Szymon Kałużny, Nadia Waścińska, Patryk Zawiślański (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Barbara Kapałka, Lena Piaskowska (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Anna Maciejewska (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczyli wójt Anatol Piaskowski i dyrektor biblioteki Maria Marciniak.

Na zakończenie spotkania gość złożył dzieciom i ich rodzicom życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych.

Wszystkie kartki wielkanocne można oglądać przez dwa tygodnie na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.

 

Ewa Kotowska-Rasiak