27 maja 2019r.  zaproszenie do naszej szkoły przyjęło sześcioro  dzieci przygotowujących się do podjęcia nauki w  klasie pierwszej.  W spotkaniu uczestniczyła również dyrektor szkoły oraz rodzice.   

Wśród przyszłych pierwszoklasistów byli: Weronika Lisiak, Julia Pawlik, Olga Sodolska, Daniel Goździk, Dominik Miś, Jan Małecki. Dzieci rozpoczęły wizytę w szkole w sali lekcyjnej obecnej klasy III, gdzie zostali powitani przez nauczyciela, Sławę Piaskowską oraz uczniów klas I i II. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z budynkiem szkolnym, nauczycielami  oraz starszymi kolegami, aby w ten sposób zniwelować stres szkolny związany z podjęciem nauki szkolnej w nowej placówce. Dzieci czynnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych  i realizowały powierzone im zadania, za  wykonanie których  zbierały punkty do pamiątkowych albumów. Przyszli pierwszoklasiści uczestniczyli w integracyjnej zabawie przy muzyce, słuchali opowiadania o zaczarowanej kropce, grali na dzwoneczkach, łowili rybki, nawlekali korale dla mamy oraz rysowali laurki dla mam z zawiązanymi oczyma. Następnie goście w towarzystwie uczniów klasy  I i II wyruszyli na spacer po szkole.  Finał wędrówki  miał miejsce w sali gimnastycznej, gdzie dzieci uczestniczyły w mini-rozgrywkach sportowych.

Na zakończenie spotkania przyszli uczniowie skorzystali ze słodkiego poczęstunku oraz otrzymali w prezencie pamiątkowe książeczki.

Wszyscy kandydaci na pierwszoklasistów stwierdzili, ze szkoła im się podoba i obiecali, że wrócą do nas, już w roli ucznia, we wrześniu br.

Red. Sława Piaskowska