W sobotę, 1 lipca 2023 r. odbył się Jubileusz 90-lecia klasztoru oo. Pasjonistów w Sadowiu oraz 100-lecia obecności Zgromadzenia w Polsce.

Uroczystości rozpoczęto od powitania zebranych gości i prezentacji historii. Pasjoniści w Polsce pojawili się w 1923 r., a dziesięć lat później w Sadowiu otrzymali ziemię od hrabiego Bogdana Szembeka pod budowę klasztoru.

W samo południe odprawiono uroczystą mszę świętą, której przewodniczył i wygłosił homilię bp kaliski Damian Bryl. Po Eucharystii poświęcono pamiątkową tablicę ufundowaną przez parafian.

Podczas obchodów Zastępca Wójta Gminy Sieroszewice Bartosz Kubica w imieniu swoim i Wójta Gminy złożył podziękowania na ręce bpa Damiana Bryla, o. Grzegorza Słowikowskiego CP oraz o. Łukasza Andrzejewskiego CP.

W uroczystości udział wzięli m.in. Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, poseł Tomasz Ławniczak, Paweł Rajski, Starosta Powiatu Ostrowskiego, Beata Klimek, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, księża diecezji kaliskiej oraz parafianie.

Tego dnia odbyły się także katechezy oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i medytacja pasyjna.

O oprawę muzyczną uroczystości kościelnej w Sadowiu zadbała Orkiestra Dęta „Ołobok”  pod batutą Stanisława Jarosika.