W ubiegłym tygodniu zakończyła się IV edycja bezpłatnych półkolonii letnich zorganizowanych z inicjatywy Wójta Gminy Sieroszewice.

Od 7 do 11 sierpnia zajęcia odbywały się w Szkołach Podstawowych w Sieroszewicach i Wielowsi. Przez pięć dni ponad 300 dzieci z terenu gminy, pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, spędzało czas wśród rówieśników bawiąc się i ucząc. W harmonogramie półkolonii znalazły się zajęcia sportowe przygotowane przez animatorów, plastyczne i muzyczno-ruchowe oraz gry i zabawy integracyjne. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się rowerowe show, dmuchany zamek oraz bungee trampolina.

Jedną z licznych atrakcji była wycieczka do Gołuchowa, gdzie zwiedzano pałac oraz Muzeum Leśnictwa. Wyprawę połączono z zajęciami przyrodniczymi i zabawą na świeżym powietrzu.

Młodzi mieszkańcy gminy spotkali się również ze strażakami OSP, którzy zorganizowali zajęcia o bezpieczeństwie oraz pokazy strażackie. Druhowie zaprezentowali sprzęt, który znajduje się w samochodzie bojowym wykorzystywanym podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć kurtyny wodnej i zabawy w bezpiecznej pianie.

W trakcie tygodnia pełnego wrażeń znalazł się też czas na zajęcia profilaktyczne. Dzieci i młodzież zgłębiały tematy niebezpieczeństwa używania substancji psychoaktywnych, alkoholu i tytoniu.

W piątek, 11 sierpnia odbyło się uroczyste podsumowanie półkolonii, w którym uczestniczyli Wójt Gminy Anatol Piaskowski oraz Zastępca Wójta Bartosz Kubica. Dzieci chcąc podziękować Panu Wójtowi za zorganizowane atrakcje, przygotowały specjalne występy artystyczne oraz pamiątkowe laurki. Włodarz Gminy podziękował opiekunom i dyrektorom placówek, a dzieciom życzył udanych wakacji.

Letni wypoczynek sfinansowano z budżetu gminy Sieroszewice.