„Hej ludzie, idą święta!” – to  tytuł koncertu bożonarodzeniowego, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach, który odbył się 15 grudnia.

Przybyłych na koncert gości powitał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Pawłowski, który podziękował młodym artystom oraz ich rodzicom za trud i poświęcony czas.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski z żoną Mirosławą, Zastępca Wójta Gminy Sieroszewice Bartosz Kubica, Radni Gminy Sieroszewice: Stanisław Płomiński, Bernadeta Biała, Przemysław Wilgocki, Szymon Lis oraz Andrzej Chwiłkowski. Na widowni zasiedli również podopieczni z Domu Pomocy Społecznej z Psar, mieszkańcy Gminy Sieroszewice, rodziny oraz  znajomi uczestników.

Na scenie wystąpili uczestnicy zajęć wokalnych i zajęć gitarowych z Gminnego Ośrodka Kultury. Małe Studio Piosenki i Gitarzyści z Gok-u pozwolili uczestnikom poczuć klimat świąt i zapewnili ciepłą, świąteczną atmosferę. Wśród zagranych i zaśpiewanych utworów znalazły się: „Kto wie?”; „ Coraz bliżej święta”; „Jest taki dzień” ; „Gdy się Chrystus rodzi”; „Ding Dong”, tytułowa piosenka „Hej ludzie, idą święta” oraz piosenka finałowa w wykonaniu wszystkich artystów „Z kopyta kulig rwie”.

Serdeczne podziękowania za organizację koncertu należą się:  Izabeli Staroń, która przygotowała wokalistów, opracowała scenariusz oraz podczas koncertu była konferansjerem,  Weronice Pietrasik, która przygotowała gitarzystów oraz Joannie Robakowskiej za przygotowanie dekoracji wspólnie z dziećmi z zajęć plastycznych.

Dziękujemy za tak liczne przybycie na koncert bożonarodzeniowy, za wspólne kolędowanie i za miłą,  świąteczną atmosferę.