We wtorek, 29 stycznia 2019 roku, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach odbył się Gminny Dzień Babci i Dziadka. Zaproszonych gości, babcie i dziadków powitał sołtys Sieroszewic Tadeusz Łapiński. Wśród gości byli: Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, sekretarz Gminy Mirosława Busza,  przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Rafał Bartnik, Radny Powiatowy a zarazem Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego Arkadiusz Wojtczak, radni Bartosz Kubica, Andrzej Chwiłkowski, Michał Pułkownik, Paweł Mrugalski, Szymon Lis, Wiesława Smółka, Przemysław Wilgocki, Tadeusz Zatylny, Bernadeta Biała, Teresa Lemiesz,  proboszcz parafii w Latowicach ks. kanonik Damian Hołoś, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz szkół i przedszkoli, sołtysi, przedstawiciele organizacji społecznych i delegacje seniorów z terenu gminy Sieroszewice. –  Już po raz dziewiąty obchodzono ten piękny wieczór poświęcony babciom i dziadkom.

Za Waszą dobroć, gorące serca i bezgraniczną miłość serdecznie dziękujemy. Na progu Nowego Roku chcę Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, szczęścia, wzajemnej miłości, życzliwości i  szacunku – mówił do seniorów Tadeusz Łapiński. W swoim wystąpieniu Pan Wójt podkreślił, że cieszy go fakt spotkania w tak licznym gronie mieszkańców Gminy i życzył wszystkim babciom i dziadkom aby stawali sobie trudne cele i realizowali swoje marzenia, gdyż nie ma ograniczenia wiekowego aby je spełniać.  Natomiast przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Rafał Bartnik życzył seniorom zdrowia, szczęścia, zadowolenia z posiadania wnuków i otwartego serca. Do życzeń dołączył się również Radny Powiatowy Pan Arkadiusz Wojtczak życząc długiego życia w zdrowiu, kierując jednocześnie słowa podziękowania w kierunku Pana Sołtysa za organizację tego wydarzenia.

Spotkanie umiliła Gwiazda wieczoru Katarzyna Zawada absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu z wykształcenia pianistka, zdobywczyni  I Nagrody na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anny German w Moskwie, która przez ponad 1,5 godziny bawiła bardzo licznie zgromadzoną publiczność.

W sali rozbrzmiały najpiękniejsze i niezapomniane utwory między innymi Anny German, Anny Jantar, Whitney Houston, Leonarda Cohena, Jennifer Lash, Sarah Brightman i Antonia Bocelliego.

Artystce za wspaniały koncert podziękował i wręczył kwiaty sołtys Tadeusz Łapiński. W czasie imprezy zaserwowano poczęstunek. Organizatorami spotkania była Rada Sołecka z sołtysem Tadeuszem Łapińskim, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich w Sieroszewicach i Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach. Uroczystość została dofinansowana ze środków Gminy Sieroszewice.

Opracowała: Marzena Sztukowska