Dożynki to czas radości i dziękczynienia za zakończone żniwa i zbiór plonów. To wyjątkowy moment, kiedy społeczność wiejska łączy się, by wspólnie świętować owoc trudu rolników.

Tegoroczne obchody dożynkowe rozpoczęły się w niedzielne popołudnie, 20 sierpnia uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Latowicach.

Po mszy barwny korowód wraz z mieszkańcami gminy oraz przedstawicielami władzy udał się na gminny stadion sportowy w Sieroszewicach. Ta uroczysta parada stworzyła niezapomnianą atmosferę. Dominowały maszyny rolnicze i bryczki, nie zabrakło również przyczep wiozących piekarzy, kowali oraz rozśpiewanych biesiadników.

Przybyłych gości powitał Zastępca Wójta Gminy Sieroszewice Bartosz Kubica.

Następnie odbyła się ceremonia dożynkowa prowadzona przez Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ,,Ołobok”. Na ręce gospodarza dożynek Wójta Anatola Piaskowskiego oraz Sołtysa wsi Sieroszewice Tadeusza Łapińskiego delegacje z osiemnastu sołectw oraz starości dożynek Paulina Gierz i Szymon Lis złożyli poświęcony chleb. Panie z KGW Sieroszewice przyniosły wieniec dożynkowy wykonany z  kłosów zbóż i kwiatów.

Wójt Gminy w swym wystąpieniu dziękował za trud i pracę rolników oraz wyraził uznanie dla wszystkich zaangażowanych w organizację dożynek. Tego dnia rolnikom dziękowali również licznie przybyli przedstawiciele parlamentarzystów oraz Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Po oficjalnej części przyszedł czas na program artystyczny. Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Ołobok” oraz Orkiestra Dęta „Ołobok”. Nie zabrakło również młodych artystów z Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach, którzy zaprezentowali tańce i śpiewy.

Przy stołach panowała radosna atmosfera, a goście mieli okazję spróbować różnorodnych smaków przygotowanych przez KGW Namysłaki, Sieroszewice, Sławin oraz  Strzyżew. Prawdziwą niespodzianką okazał się tort, którym częstowali Starostowie dożynek.

Wieczorem w taneczny i imprezowy nastrój publiczność wprowadził występ utalentowanej wokalistki Wiktorii Prajzner.

Głównym punktem wieczoru był niesamowity koncert legendarnej grupy muzycznej KOMBI Łosowski wraz z pokazem laserowym. Energia na scenie i entuzjazm publiczności sprawiły, że to wydarzenie stało się niezapomnianym momentem w obchodach dożynek.