W sobotę, 20 maja na placu przy sali wiejskiej w Ołoboku odbył się Festyn Rodzinny. Pomysłodawcą oraz organizatorem imprezy była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Ołoboku wraz z dyrekcją i nauczycielami. W festynie uczestniczył Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Sieroszewicach Małgorzata Olejnik, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Teresa Lemiesz oraz Ksiądz Proboszcz Tomasz Lenczewski.

Popołudnie umilały występy przedszkolaków oraz dzieci z Szkoły Podstawowej w Ołoboku, które zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne  i aktorskie. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, loteria fantowa, bańki mydlane i konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki, który dzieci mogły obejrzeć z bliska, zapoznać się z jego wyposażeniem a także zasiąść za jego kierownicą. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku oraz słodkości dla najmłodszych.

Wójt Gminy Sieroszewice dziękuje za liczny udział w spotkaniu, za wspólną zabawę i integrację. Dziękuje również wszystkim zaangażowanym w organizację festynu.