20 listopada 2022 roku w Domu Rolnika w Ołoboku odbyły się obchody Dnia Seniora połączone z widowiskiem pn. „Wesele Ołobockie”.

Wójt Gminy Anatol Piaskowski życzył seniorom przede wszystkim zdrowia oraz szacunku ze strony młodego pokolenia, które powinno czerpać z ich wiedzy i mądrości. W uroczystościach uczestniczył również: Poseł Andrzej Grzyb, Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego Arkadiusz Wojtczak, Zastępca Wójta Bartosz Kubica, Sekretarz Gminy Mirosława Busza oraz Radni.

„Wesele Ołobockie” po raz pierwszy zostało wystawione przez Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Ołobok” wiosną 1960 roku. Zostało opracowane przez etnografa dr Jarosława Lisakowskiego z Poznania. Po raz ostatni w Ołoboku zostało odegrane w lutym 2006 roku i po 16 latach z inicjatywy Sołtys wsi Justyny Karbowy znów mogliśmy uczestniczyć w tym wesołym przedstawieniu. „Wesele Ołobockie” przedstawia tradycje oraz barwną obrzędowość taką jak powitanie chlebem i solą, błogosławieństwo pary młodej, śpiewanie przyśpiewek, czy skracanie pannie młodej włosów i zakładanie na głowę czepca weselnego. Występ uatrakcyjniały  liczne pieśni i barwne tańce do których przygrywała kapela.

Wójt gminy dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tych uroczystości:
m. in. Kołu Gospodyń Wiejskich Ołobok, Zespołowi Pieśni i Tańca „Ołobok”, Orkiestrze Dętej Ołobok,  Pani Sołtys Justynie Karbowy oraz Dyrektorowi GOK Jerzemu Pawłowskiemu.