W sobotę, 2 września na stadionie gminnym w Sieroszewicach odbył się Rodzinny Festyn Sportowy zorganizowany przez GKS Iskra Prosna Sieroszewice. Wydarzenie to licznie  zgromadziło mieszkańców oraz zaproszonych gości, wśród których znalazł się Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski oraz Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego Arkadiusz Wojtczak.

Wśród głównych atrakcji imprezy znalazły się dmuchane zamki, które cieszyły się ogromną popularnością najmłodszych uczestników, a także wata cukrowa, która stanowiła słodki przysmak. Ponadto dla dzieci zorganizowano zabawy prowadzone przez doświadczone animatorki, które zapewniły rozrywkę i wywołały uśmiech na twarzach. Nie zabrakło również baniek oraz zabawy w pianie.

W trakcie festynu odbyły się konkursy w strzałach na bramkę. Sportowe zmagania zostały nagrodzone piłkami, które ufundował  Spółdzielczy Bank Ludowy w Skalmierzycach. Nagrody wręczył prezes banku Konrad Jędroszka wraz z  prezesem GKS Iskra Prosna Marcinem Masłowskim.

Na terenie festynu można było odwiedzić stoiska różnych służb, takich jak: Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna, Policja oraz Służba Więzienna. To była doskonała okazja do bliższego poznania pracy tych służb, zapoznania się z ich sprzętem i pojazdami. Niemałe zainteresowanie wzbudził pojazd służby więziennej, który służy do przewozu osadzonych.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył również zespół Owl Team i ich sowy. Niecodzienne spotyka się ptaki drapieżne z bliska . Członkowie zespołu opowiadali o życiu i zwyczajach sowy oraz pozwolili na pamiątkowe fotografie.

Rodzinny Festyn Sportowy był doskonałą okazją do zabawy, spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale również do integracji społecznej.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.