Dzień Działacza Kultury obchodzony jest w dniu 29 maja .   

Z tej okazji, Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski wraz z Zastępcą Bartoszem Kubicą spotkał się z Dyrektorem Jerzym Pawłowskim i pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach.

Spotkanie było okazją do podziękowań i do złożenia życzeń. Wójt Gminy dziękował przede wszystkim za działania animacyjne i promocyjne w zakresie kultury, a szczególnie za działania skierowane do dzieci i młodzieży

Gminny Ośrodek Kultury jest instytucją dynamiczną, z szeroką ofertą różnorodnych zajęć skierowaną do różnych grup wiekowych.  W placówce organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży, a są to: nauka gry na instrumentach muzycznych, zajęcia teatralne, plastyczne, a także lekcje tańca nowoczesnego. W stały kalendarz Gminnego Ośrodka Kultury wpisane są: Gminny Konkurs Recytatorski i Festiwal Piosenki Wakacyjnej. Na początku wakacji w różnych miejscowościach odbywają się plenery malarskie dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych, cieszą się spotkania edukacyjne z Bzikiem, które organizowane są kilka razy w roku. Z Gminnym Ośrodkiem Kultury związany jest Mały Teatr Bajek działający w Szkole Podstawowej w Rososzycy, Orkiestra dęta „Ołobok” oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Ołobok”

Opracowała: Marzena Sztukowska