W niedzielę, 11 września na placu obok sali OSP w Strzyżewie  odbyły się Dożynki Wiejskie. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi: Poseł RP Jarosław Urbaniak, Starosta Ostrowski Paweł Rajski oraz Zastępca Wójta Gminy Sieroszewice Bartosz Kubica.

Uroczystość rozpoczęła się barwnym korowodem dożynkowym, który przyjechał na plac przy Sali wiejskiej w Strzyżewie wraz z przedstawicielami władzy oraz mieszkańcami.

Ceremoniał dożynkowy poprowadziły dzieci z Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Strzyżewie. Starostowie dożynek Klaudia Kowalczyk i Adrian Leński przekazali chleb na ręce włodarzy.

Najmłodsi mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Po oficjalnej części uroczystości czas umilały występy wokalne dziewcząt z Małego Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach. Wieczorem liczną publiczność zgromadził event zespołu „Zbójnicki Folk Show”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Organizatorami wydarzenia byli Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie było współfinansowane z środków budżetu Gminy Sieroszewice pozyskanych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

Zdjęcia: Urząd Gminy oraz Adrian Matys