Dzieci z gminy Sieroszewice odebrały z rąk sekretarz Mirosławy Busza nagrody za wykonanie pomysłowych kartek bożonarodzeniowych. Wyróżnione prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece.

W piątek, 15 grudnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie konkursu „Kartka Bożonarodzeniowa”. Do udziału w nim zaproszono uczniów szkół podstawowych. Na konkurs wpłynęły 194 kartki. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: samodzielność, pomysłowość, funkcjonalność i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Dominika Kucharska (bibliotekarki filii bibliotecznej w Wielowsi) i Ewa Kotowska-Rasiak (redaktor strony internetowej) nagrodziła 36 prac.

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Jakub Cieśla (Szkoła Podstawowa w Gostyczynie), Antoni Płomiński, Mateusz Wojtysiak (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Amelia Dera, Weronika Lis (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Nadia Świtała, Bianka Tyjon (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Oliwier Banasiak, Marcelina Kowalska, Tomasz Piotrowski, Alicja Waścińska (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Miłosz Gąsiorek, Tymoteusz Olejnik (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Jakub Małecki, Oliwier Wróbel (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Hanna Jaś, Amelia Kempska, Antoni Małolepszy, Jan Piaskowski (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Kacper Jędrzejewski, Marcelina Stach (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII: Kacper Ciesiółka, Paweł Sodolski (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Jakub Majtas, Alan Paluszkiewicz (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Daniel Miśko, Ola Różalska, Wojciech Różański, Michał Solarczyk (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Lena Lis, Maja Marcinkowska, Agata Marek (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Tymon Nawrot (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Wiktoria Jaszczyńska, Zuzanna Jaszczyńska (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Dyplomy i nagrody laureaci odebrali z rąk sekretarz gminy Sieroszewice Mirosławy Busza i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach Marii Marciniak. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodkie mikołaje. Wyróżnione kartki można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.

Ewa Kotowska-Rasiak