W niedzielę 20 października w Sali Wiejskiej w Rososzycy, odbyła się trzecia i ostatnia w tym roku akcja poboru krwi. Organizatorami akcji byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Rososzycy, Grupa Charytatywna przy parafii p.w. św. Marka w Rososzycy, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „STRAŻAK” przy ZOGm ZOSP RP w Sieroszewicach.

Do oddania krwi zgłosiło się 81 krwiodawców. Po badaniu lekarskim krew mogło oddać 75 dawców. Wśród oddających było 17 kobiet, a po raz pierwszy krew oddało 6 osób. Najwięcej krwiodawców przybyło z jednostki OSP Rososzyca – 16 osób, OSP Latowice – 14 osób i OSP Westrza – 13 osób. Razem w akcji uczestniczyli krwiodawcy z 10 jednostek.

Wszyscy przybyli mogli liczyć na ciepły posiłek przygotowany przez Grupę Charytatywną, a każdy, kto oddał krew mógł wziąć udział w losowaniu upominków ufundowanych przez Urząd Gminy Sieroszewice.

 Krew oddali m.in. radny Wojciech Andrzejewski, wiceprezes Klubu „STRAŻAK” Leonard Andrzejewski.

Łącznie oddano 33,750 litra tego cennego leku.

W podsumowaniu akcji uczestniczyli również wójt  Anatol Piaskowski i radny, a zarazem sołtys Rososzycy Andrzej Chwiłkowski.

Dziękując organizatorom oraz pobierającym krew z RCKiK Kalisz Oddział Terenowy w Ostrowie Wielkopolskim, wójt zaznaczył, że jest pełen podziwu za to, że są ludzie, którzy dzielą się cząstką siebie ratując życie innym.

Prezes Klubu Lucjan Ziemiański poinformował, że  w 2020 roku planowane są 4 otwarte akcje poboru krwi, w miesiącach: styczeń, kwiecień, lipiec i październik, na które oczywiście serdecznie zaprasza.

Lucjan Ziemiański