Klub HDK PCK „STRAŻAK” przy ZOGm ZOSP RP w Sieroszewicach, Straż Pożarna w Parczewie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Parczewie zorganizowali w niedzielę 18.04.2021r. otwartą akcję poboru krwi na sali Domu Ludowego w Parczewie.
Na ich apel, pomimo panującej pandemii, odpowiedziało 60 osób, nie tylko z terenu naszej gminy. Po wstępnych badaniach do oddania zakwalifikowano 58 dawców. W związku z pandemią wszystkich obowiązywały maseczki oraz dezynfekcja rąk. Dla krwiodawców organizatorzy przygotowali wodę mineralną, a od RCKiK w Kaliszu – tradycyjne czekolady.
Dla wszystkich, którzy oddali krew rozlosowano drobne upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Sieroszewicach, Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „Sitodruk” Jarosław Sikora z Parczewa, Marię Jankowską z Kanady oraz Lucjana Ziemiańskiego z Latowic.
W rywalizacji pomiędzy jednostkami OSP z terenu gminy najwięcej krwiodawców przybyło z Latowic – 16 osób, Parczewa – 14 osób i Westrzy – 11 osób. Wśród oddających krew było 15 kobiet a ten drogocenny lek po raz pierwszy oddały 4 osoby.
Akcję obsługiwał zespół z Terenowego Oddziału w Ostrowie Wielkopolskim.
Akcja trwała od godz. 8-mej do godz. 13-tej.

Lucjan Ziemiański