W ubiegłym tygodniu zakończyły się półkolonie letnie z programem profilaktycznym zorganizowane przez gminę Sieroszewice. Inicjatorem trzeciej już edycji bezpłatnych półkolonii był Wójt Gminy Sieroszewice.

Od 1 do 5 sierpnia zajęcia odbywały się w Szkołach Podstawowych w Sieroszewicach i Wielowsi. Przez pięć dni 330 dzieci z terenu gminy pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej spędzało czas wśród rówieśników, bawiąc się i ucząc. Program półkolonii był bardzo różnorodny. W harmonogramie znalazły się wycieczki, zajęcia sportowe, plastyczne i muzyczno-ruchowe, gry i zabawy integracyjne. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się przenośne planetarium oraz pokaz i warsztaty Freestyle Football. Młodzi mieszkańcy gminy mieli okazję porozmawiać z policjantami o zagrożeniach związanych z uzależnieniami oraz bezpieczeństwie podczas wakacji. Otrzymali również pamiątkowe koszulki, które ozdabiali według własnego pomysłu.

W piątek, 5 sierpnia odbyło się uroczyste podsumowanie półkolonii, w którym uczestniczyli Wójt Gminy Anatol Piaskowski oraz Zastępca Wójta Bartosz Kubica. Dzieci chcąc podziękować Panu Wójtowi za zorganizowane atrakcje, przygotowały specjalne występy artystyczne. Włodarz Gminy przekazał podziękowania opiekunom i dyrektorom placówek, a dzieciom życzył udanych wakacji.

Letni wypoczynek sfinansowano z budżetu gminy Sieroszewice.